مشاوره
تاریخ: 1396/03/01 نمایش: 2231 مرتبه تعداد امتیاز: 22   (Article Rating)
روزهای باقی مانده

روزهای باقی مانده

 

هیچ می‌دانید موفقیت در درس و مدرسه فوت‌و فن‌های خاص خودش را دارد که هر دانش‌آموزی با تکیه بر مهارت‌ها و تجربه‌هایش می‌تواند به آن دست یابد؟
تا به حال این نکته فکر کرده‌اید که از فرصت‌های باقی مانده چه استفاده‌هایی می‌توان کرد؟
هیچ به این اندیشیده‌اید که این روزها روی دور تند است؟ مدرسه می‌رویم، کتاب می‌خوانیم، آخر سال می‌شود ، امتحان می‌دهیم، نتیجه می‌گیریم، نتیجه نمی‌گیریم! تک تک این صحنه‌ها چندین بار باید تکرار شود تا یاد بگیریم به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنیم؟ یا اینکه این سوال‌ها و تداعی‌ها تکراری هستند، واقعیتی را بیان می‌کنند و آن نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی و جمع‌بندی نه ماه آموزش و تمرین و یادگیری است.
یک دانش‌آموز فهیم به خوبی و بهتر از مدیر مدرسه! می‌داند که شب امتحان حتی خاک به درد بخوری هم پیدا نمی‌شود که بر سر بریزد، چه برسد به آنکه درس‌ها را در آن شب بخواند و انتظار موفقیت هم داشته باشد. بارها و بارها و به دفعات دیده‌اید و شنیده‌اید و احیانا خوانده‌اید که بهترین زمان یادگیری درس از همان ابتدای سال تحصیلی است. این که تا چه حد به این تجربه با ارزش که رایگان در اختیارتان قرار گرفته، اهمیت داده‌اید و از آن استفاده کرده‌اید، بماند! حالا که تقریبا سال تحصیلی رو به پایان است و ایام شیرین نتیجه‌گیری این چند ماه تلاش و تمرین در راه است، خوب است بدانیم که روزهای باقی مانده را چطور می‌شود به عنوان سکوی پرتاب روزهای طلایی تابستان صرف کرد.
این روزها دل دریایی‌تان را سر و سامانی دهید و اگر جزوه یا نوشته‌ای را در گوشه‌ای از گنجه کتاب‌ها، زیر فرش یا قفسه ابزارآلات گاراژ یا هرجای دیگری برای روز مبادا گذاشته‌اید، جمع‌آوری کنید. این جزوه‌ها بهترین ابزار مرور آموخته‌های‌تان است.
 رویاهای دست یافته و دست نیافته‌تان را در گنجینه اسرارتان، همچنان محفوظ نگه دارید تا ذهن لطیف‌تان شش‌دانگ برای دریافت مباحث مهم و نکات آموزنده درسی، فضای کافی داشته باشد. به این می‌گویند تمرکز حواس!
 هرچه قدر بیشتر به این فکر کنید که حواس‌تان را روی درس متمرکز کنید، بیشتر پرت می‌شود (حواس‌تان را می‌گویم)وقتی سرگرم مطالعه و مرور هستید به افکار و آدم‌های حواس پرت کن اهمیت ندهید، برای شروع همین کفایت می‌کند. بقیه‌اش کارذهن است. ذهن مال شما و دراختیار شماست. شما که در اختیار ذهن نیستید، هستید؟
همیشه به یاد داشته باشید، شغل شما درس خواندن است! پس مسئولیت خواندن درس و کسب نتیجه خوب با خود شماست. چه بخواهید و چه نخواهید در حال حاضر شما دانش‌آموز هستید و انتظار می‌رود که با وجود همه مشکلات زندگی، کمبودها و یا حتی بالا رفتن قیمت‌ها، کارهایی را که بر عهده گرفته اید به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید.
 فراموش نکنید؛ اگر والدین، معلمان و دوستان از شما می‌خواهند که سال تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانید، حتما حتما حتما  توانایی موفق شدن را در شما دیده اند که چنین توقعی دارند و گرنه از دانش‌آموز ناتوان کسی توقع ندارد.
خودتان چه فکر می‌کنید؟ روزهای باقی مانده می‌تواند فرصت خوبی برای شیرجه زدن در موفقیت پایان سال باشد.

لطفا خودتان را دست کم نگیرید!

واحد مشاوره دفتر مرکزی مبتکران 

برچسب ها: فرصت باقی مانده, امتحانات
امتیاز بندی
جستجو
خبرنامه مبتکران
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian