مشاوره
تاریخ: 1396/02/25 نمایش: 2771 مرتبه تعداد امتیاز: 96   (Article Rating)
امتحانات نزدیک است

امتحانات نزدیک است


امتحانات نزدیک است!
روز امتحان بسیار مهم و حیاتی است، هر چه کاشته‌اید باید درو کنید پس نکات زیر را به خوبی رعایت کنید:
صبحانه را فراموش نکنید و در کنارش حتما از موز و سیب زمین استفاده کنید که باعث کاهش استرس امتحان می‌شود.
زودتر بیدار شوید و هرگز لبخند را فراموش نکنید. یک صبحانه سالم و مغذی میل کنید، سعی کنید از خوردن غذاهایی با قند زیاد و پر چرب پرهیز کنید. بهتر است یک وعده غذایی متعادل مثل تخم مرغ، نان سنگک و یا غلات و برخی از میوه‌ها میل کنید، اطمینان داشته باشید که حتما نوشیدنی میل می‌کنید شامل یک لیوان شیر یا یک لیوان آب میوه تازه یا یک لیوان آب گوارا باشد (خوردن همه این‌ها باهم امکان دارد شما را مریض کند یا باعث دستشویی مکرر شود). شما باید اطمینان داشته باشید غذاهایی که استفاده می‌کنید انرژی کارکرد بدن شما را در زمان درس خواندن تامین می‌کنند.
همیشه این مسئله را شاید شنیده باشید: سحر خیز باش تا کامروا باشید! و معادلش در زبان‌های دیگر نیز هست، مثلا در زبان انگلیسی می‌گویند ! The saying The Early Bird Gets the Worm مصداق این مسئله است که پرنده‌هایی که زودتر بیدار می‌شوند بهشون کرم می‌رسد. واین کاملا درست است، بیداری بموقع جهت حضور در جلسه باعث می‌شود، وقت بیشتری داشته باشید تا به فضای جلسه امتحان مسلط شوید و بسیار استرس شما را کاهش می‌دهد.

وسایل امتحان و بایدها و نبایدهای جلسه امتحان
مطمئن شوید که تمام تجهیزات مربوط به امتحان همراهتان است. مثلا اگر امتحان ریاضی دارید، ماشین حساب فراموش نشود و چک کنید که ماشین حسابتان باتریش کار کند. مداد تیز و قلم و پاک کن فراموش نشود. اگر امتحان هندسه دارید گونیا و نقاله وپرگار همچنین پاک کن فراموش نشود. بهتر است لوازم خود را در کیفی کوچک مثل جامدادی قرار دهید تا همه قابل دسترس باشند. به یاد بیاورید، تذکراتی که معلمتان هنگام برگزاری امتحانات کلاسی اعلام کرده است بسیار مهم هستند. مثلا در بعضی امتحانات آوردن مداد یا خودکار امکان پذیر نیست، بنابراین سعی کنید لوازم هر امتحان را درست انتخاب کنید. سر امتحان شیمی نمی‌گذارند ماشین حساب ببرید، زیرا که لازم نیست؛ راستی کارت دانش‌آموزی یا کارت امتحانتان را فراموش نکنید.

حضور در جلسه امتحان
آرامش خودتان را حفظ کنید! حتی اگر هم بموقع رسیده باشید احساس نگرانی می‌کنید، اما به یک نکته باید دقت کنید اگر سوالی از همکاسی خودتان می‌پرسید و او پاسخش را از دیدگاه خودش می‌دهد نگران نباشید که شما به نکاتی که او اشاره کرده اشراف ندارید، همکلاسی شما از زبان و دید خود مطلب را توضیح می‌دهد، در لحظه نباید شما را مضطرب کند.

شروع امتحان
اگر در امتحان، شروع خوبی داشتید، حتما پایان خوبی هم خواهید داشت. اما این دلیل بر آن نمی‌شود که اگر شروع خوبی نداشتید، حتما پایان خوبی هم نخواهید داشت. سعی کنید در آغاز امتحان که برگه را تحویل می‌گیرید، همه سوالات را یک جا نگاه نکنید، نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که سوالات را یکی پس از دیگری مطالعه کنید و پاسخ دهید و اگر هر سوالی فرمول خاصی دارد، آن را در گوشه برگه امتحانی خود یادداشت کنید و سپس سوال را حل کنید. باید زمان‌بندی مناسبی برای سوالات امتحان داشته باشید که به همه قسمت‌ها پاسخ بدهید. همیشه دقت داشته باشید که سوالات به ترتیب دروس کتاب طرح شده‌اند برای اینکه نظم ذهنی شما برهم نخورد. پس عجله نکنید و سوال‌ها را به ترتیب پاسخ بدهید.

نکته: اگر سوالی را بلد نبودید، باید آرامش خودتان رو حفظ کنید و برای آخر امتحان بگذارید. شک نکنید و وقت برایش نگذارید! بله رهایش کنید! مطمئن باشید در 90% مواقع در آخر امتحان وقتی بر می‌گردید روی سوال، شما آن را می‌توانید پاسخ دهید.

تهیه و تنظیم: واحد مشاوره دفتر مرکزی مبتکران

برچسب ها: امتحانات, ایام امتحانات
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian