شماره: 35436
1399/12/16
ایران در نمایشگاه کتاب دهلی نو
ایران در نمایشگاه کتاب دهلی نو


آثار ایرانی حاضر در دیجیتال رایت سنتر اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی نو معرفی می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، خانه کتاب و ادبیات ایران اعلام کرد به نمایندگی از صنعت نشر ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی نو حضور دارد و به معرفی ۷۰ عنوان کتاب برگزیده جوایز ادبی همچون جایزه «کتاب سال» جمهوری اسلامی ایران، جایزه «جلال آل احمد» و منتخب برترین آثار شرکت‌کنندگان ایرانی در بخش بین‌الملل دیجیتال رایت سنتر اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران می‌پردازد.  
همچنین خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه، صنعت نشر ایران، نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان، آثار حوزه کودک و نوجوان، کتاب‌های برنده جایزه «کتاب سال» جمهوری اسلامی ایران، کتاب‌های ایران‌شناسی و کتاب‌های آماده فروش حق ترجمه و نشر را در قالب کاتالوگ معرفی خواهد کرد. 
بر اساس این خبر، نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی نو از سال ۱۹۷۲ توسط نشنال بوک تراست هند در حال برگزاری است. این نمایشگاه یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های کتاب در منطقه آسیا است و در سالیان گذشته در میان جامعه صنعت نشر بین‌الملل جایگاه مناسبی پیدا کرده است.
با توجه به شرایط پاندمیک ویروس کرونا، نمایشگاه کتاب دهلی نو همچون اکثر نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب اقدام به برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب کرده است که از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ اسفندماه برگزار می‌شود.
در این نمایشگاه چهارروزه مجازی به هر شرکت‌کننده یک غرفه مجازی برای نمایش کتاب، فیلم، کاتالوگ، محصولات و معرفی شبکه‌های اجتماعی مرتبط با نمایشگاه‌های کتاب اختصاص پیدا می‌کند. 
همچنین برای گفت‌وگوی شرکت‌کنندگان با یکدیگر و برگزاری جلسات میان آنان امکاناتی در غرفه مجازی فراهم شده است. در این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب دهلی نو ۱۶۸ شرکت‌کننده داخلی و خارجی به معرفی آثار خود می‌پردازند.

منبع:
 ایسنا


حق انتشار محفوظ است ©