شماره: 39692
1401/09/09
برگزاری «مانور زلزله» در مدارس کشور
برگزاری «مانور زلزله» در مدارس کشور

 

مانور سراسری زلزله از دقایقی قبل و پس از به صدا در آمدن آژیر خطر وقوع زلزله، به طور همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد.

 

 

به گزارش ایسنا، در این مانور که به طور نمادین با حضور جمعی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش، سازمان مدیریت بحران و جمعیت هلال احمر در دبیرستان شهید کدخدایی شهر تهران برگزار شد، دانش آموزان در حال اجرای نکات و قواعد ایمنی هنگام وقوع زلزله هستند.

به گزارش ایسنا، اصغر باقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی که با عنوان "مدرسه ایمن، جامعه تاب آور" در حال برگزاری است، به تببین ضرورت‌های آموزش‌های پیشگیرانه در هنگام بروز بلایای طبیعی چون زلزله پرداخت و گفت: اگر آموزش‌ها را به روز هشتم آذرماه محدود کنیم به اهداف مدنظر نمی‌رسیم و لازم است که این آموزش‌ها مستمر باشند.

وی افزود: باید همه مدارس را درگیر اجرای درست مانور عملیاتی در مقابل زلزله کنیم. حتی می‌توان از خانواده ها دعوت کرد که در روزهای مشخص شده در مدارس حضور داشته باشند و ضمن دریافت یک سری آموزش‌ها، خودشان هم در اجرای چنین برنامه‌هایی مشارکت داشته باشند.

باقرزاده اضافه کرد: پیشگیری از آسیب‌ها و بالایای طبیعی در کنار آسیب‌های اجتماعی مدنظر ماست، محتواهای مناسبی در این زمینه تهیه شده و موجود است و باید  به صورت جدی‌تری دنبال شوند.

یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور نیز در حاشیه این مراسم گفت: هلال احمر جمعیتی از مردم و برای مردم و در کنار مردم است. کشور ما کشور حادثه خیزی است و روز هشتم آذر که به عنوان روز ایمنی مدرسه نامگذاری شده تاکید بر این است، اهتمام جدی‌تری در امر آموزش دانش آموزان داشته باشیم.

وی ادامه داد: سازمان جوانان هلال احمر با اجرای برنانه ملی دادرس در صدد آموزش های ایمنی است و اگر می‌خواهیم جامعه‌ای تاب آور و مدرسه‌ای ایمن داشته باشیم و این مهم در همه جامعه ترویج یابد، باید در امر آموزش اهتمام بیشتری داشته باشیم تا جایی که در هر خانه‌ای یک امدادگر داشته باشیم و مناسب‌ترین بستری که می‌تواند این هدف را محقق کند خود مدرسه است.

سلیمانی اضافه کرد: ما کانون دانش آموزی هلال احمر را در کنار سایر تشکل‌های دانش آموزی در مدرسه داریم و اخیرا تفاهم‌هایی با آموزش و پرورش داشته‌ایم تا با بسترسازی‌های لازم شاهد افزایش توانمندی و تعالی اهداف مدنظر باشیم.

منبع: ایسنا

 

حق انتشار محفوظ است ©