شماره: 40090
1402/01/19
کتاب دره‌ی آسیاب
کتاب دره‌ی آسیاب

ابزار و دستگاه‌های مدرنی که امروزه در اختیارما هستند همه‌چیز را دگرگون کرده اند. امروزه بشر برای تهیه مایحتاج خود نیاز به انجام خیلی کارها ندارد. او احتیاج ندارد در خانه نان بپزد یا خودش لباسش را بدوزد. کافی است به نانوایی محل برود و تازه‌ترین نان را بگیرد و… . این زندگی مدرن امروزه به مذاق بسیاری از ما خوش‌آیند است. اما اگر با دقت نگاه کنیم، یکی از دلایل مصرف‌گرایی در جوامع امروز، همین آماده بودنِ هرکالا یا خواسته‌ای است که مایحتاج مارا تشکیل می‌دهد. شاید اگر برای به‌دست آوردن آن‌ها مهارت دست‌های خودمان نیاز بود، مصرف گرایی کاهش می‌یافت و زباله‌ی کمتری تولید می‌شد.
نکته اصلی کتاب دره آسیاب همین است. در دهکده‌ای سرو کله دستگاه‌های همه‌کاره عجیب غریبی پیدا می‌شود. دستگاه‌هایی که هر کاری از آن‌ها ساخته است. کم‌کم مردم دهکده رؤیاهایشان را فراموش می‌کنند. آسیاب قدیمی و حتی بادی که آن را می‌چرخاند از یاد می‌رود. اما در گوشه‌ای از روستا یکی هست که هنوز رؤیاهایش را فراموش نکرده است. او آنا خیاط دهکده است.
تصاویر کتاب مانند داستانش خیال‌انگیز و زیباست. روحی که در رنگ‌ها و جزئیات این تصاویر جاری‌است، خواننده را مجذوب خود می‌کند.

پشت جلد
زندگی زنان مردان و بچه‌های دهکده‌ی دره‌ی آسیاب خیلی معمولی و عادی بود. تا این که یک روز دستگاه‌های عجیب و غریبی به آن جا آمدند .فقط فشار یک دکمه کافی بود تا همه کارهای ساکنین دره اسیاب به طور کامل انجام شود و در این‌جا بود که مردم یواش یواش رویاهایشان را از یاد بردند. همه؟

نویسنده این کتاب نوئلیا بلانکو ومترجم آن بی‌تا حسینی است این کتاب با قیمت 850,000 ریال به فروش می‌رسد. درضمن علاقه‌مندان می‌توانند برای خريد آن به فروشگاه اينترنتی کودک و نوجوان میچکا مراجعه کنند.
حق انتشار محفوظ است ©