Mobtakeran مبتکران


تاریخ: 1395/03/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 4067 مرتبه تعداد امتیازدهی 43   (Article Rating)
برنامه تابستانی برای چهارمی‌ها و پنجمی‌ها

برنامه تابستانی برای چهارمی‌ها و پنجمی‌ها
 تعطیلات تابستان زمانی مناسب برای استراحت، تجدید قوا و کسب آمادگی برای شروعی تازه در سال تحصیلی جدید است. این زمان طولانی که در دوره ابتدایی بیش‌تر از سه ماه به طول می‌انجامد از یک طرف فرصت مناسبی است تا علاوه بر استراحت به کارهایی بپردازیم که در طول سال تحصیلی مغفول واقع شده است و یا کم‌تر به آن پرداخته شده است. اما از طرفی دیگر این زمان طولانی باعث فراموشی آموخته‌ها و وقفه در کار آموزش می‌شود. به طوری که بخشی از هفته‌های آغازین سال تحصیلی به مرور موضوعات سال قبل اختصاص می‌یابد.
برای رفع این مشکل بعضی از مدارس اقداماتی را مثل تشکیل کلاس‌های تقویتی و یا تکمیلی پیش‌بینی می‌کنند که بعضا برای دانش‌آموزان نیز ملال‌آور است. همچنین اولیا برای کمک به فرزندان خود کتاب‌های کمک درسی مشابه کتاب‌هایی که دانش‌آموزان در طول سال انجام داده‌اند برای آن‌ها تهیه کرده و از آن‌ها می‌خواهند سوال‌ها و تمرین‌های کتاب را پاسخ دهند. ناشران نیز وارد این عرصه شده‌اند تا محتوا و موادی آماده کنند تا برای این فصل دانش‌آموزان قابل استفاده باشد. " تابستانه" نیز برای تابستانه دانش‌آموزان دوره‌ی ابتدایی تولید شده است.
این مجموعه با هدف مرور دروس هر پایه‌ی دوره دبستان در فصل تابستان تهیه شده است. هر اثر از این مجموعه تلفیقی از تمام دروسی است که دانش‌آموزان در آن پایه‌ی تحصیلی مطالعه کرده‌اند، اما فقط بخش‌هایی مورد توجه قرار گرفته‌اند که مورد نیاز دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده است و مرور آن ضروری به نظر می‌رسد.
  پیشنهاد ما برای چهارمی‌ها استفاده از کتاب‌های زیر است:
    کتاب تابستانه چهارم دبستان
    کتاب هوش آزمایی IQ
    کتاب 1100 سوال چهارگزینه‌ای ریاضی چهارم
به پنجمی‌ها نیز کتاب‌های زیر را توصیه می‌کنیم:
    کتاب تابستانه پنجم دبستان
    کتاب المپیادهای ریاضی امریکا
    کتاب هوش آزمایی IQ
    کتاب 100 گام با تیزهوشان علوم تجربی پنچم (دوجلدی)
    کتاب 1100 سوال چهار گزینه‌ای ریاضی پنجم
و برای ششمی ها نیز این کتاب ها را توصیه می کنیم:
    کتاب تابستانه ششم دبستان
    کتاب هوش و خلاقیت و استدلال ششم
    کتاب مسابقات ریاضی ششم (مرشد)
    کتاب علوم ششم دبستان
    کتاب فارسی ششم
البته برنامه‌ریزی هر دانش‌آموز برای استفاده از ایام تابستان به اوقات فراغت و همچنین به میزان نیاز خود او نسبت به بهره‌گیری از مفاهیم کتاب‌های عنوان شده و رفع اشکال‌هایی که در بعضی مباحث درسی باقی مانده است بستگی دارد. این مهم با های مشاور برای دانش‌آموزان عزیز فراهم می‌شود.


واحد مشاوره دفتر مرکزی مبتکرانکد: 19579
گروه: مقالات مشاوره- متوسطه یک
نویسنده خبر: maryam shoaei