Mobtakeran مبتکران


تاریخ: 1393/08/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 2129 مرتبه تعداد امتیازدهی 15   (Article Rating)
خودتنظیم بودن دانش‌آموز

خودتنظیم بودن دانش‌آموز
 هیچ وقت منتظر کسی نباشید که برای شما استارت بزند. نسبت به یادگیری خود تعهد داشته باشید و با علاقه و اشتیاق شروع به درس خواندن کنید. نه با بی‌حوصله‌گی. بدون این که از کسی بخواهید برای خودتان برنامه‌ریزی کنید.
بعد از برنامه‌ریزی به روند یادگیری و کار خود نظارت کنید. کلیه‌ی کارهای روزانه خود را در دفتر برنامه‌ریزی یادداشت کنید و در آخر اگر خواستید می‌توانید از کسی مثل مشاور بخواهید که دفتر شما را بررسی کند.
بعد از هر آزمون یا امتحان نقاط قوت و ضعف خود را یادداشت و علت موفقیت یا شکست خود را بررسی کنید. منتظر نباشید که اول مشاور کارنامه‌ی شما را بررسی کند. بلکه خود جوش باشید و خود به بررسی بپردازید، و در آخر به همراه مشاور به بازنگری برنامه و کارنامه‌ی خود بپردازید.
با این عمل هیچگاه دچار استرس نمی‌شوید و همیشه می‌دانید در کجای راه موفقیت قرار دارید. این ارزشیابی مدام کمک می‌کند که وضعیت فعلی خود را بسنجد و توانایی‌ها و مهارت‌های خود را بالا ببرید و دقیقا بدانید که چه کارهایی باید انجام بدهید تا به موفقیت برسید و خیلی راحت می‌توانید و در این صورت درباره شکست‌ها و موفقیت‌های خود صحبت کنید هیچ کس بهتر از خودمان نمی‌تواند بر عملکردمان قضاوت کند.

 

کد: 2909
گروه: مقالات مشاوره- متوسطه یک
نویسنده خبر: