مشاوره تحصیلی


نیاز به مشاوره و هم فکری در همه ی زمینه های زندگی فردی و اجتماعی و استفاده از نظریه های سازنده ی دیگران همیشه تأثیر مثبتی بر روند پیشرفت ها و موفقیت ها داشته است و این نیاز در حوزه های آموزشی اهمیت به سزایی می یابد، به طوری که مهم ترین فرد در ساختار آموزشی، مشاوری است که بر همه ی جوانب مختلف سامانه ی آموزشی تسلط داشته باشد. بنابراین انتخاب صحیح و هدف دار مشاور می تواند علاوه بر راهنمایی درست دانش آموزان برای موفقیت در برنامه های درسی باعث اجرای درست برنامه های آموزشی و کیفیت بخشی به آن باشد.

در این راستا گروه مشاوران مبتکران برای عملی ساختن اهداف خود و ترغیب نسل جوان، خدمات خود را به مدارس و دانش آموزان تحت پوشش خود ( که در آزمون های مبتکران شرکت می کنند) ارائه می نماید.این خدمات شامل موارد زیر است:

1- تماس تلفنی

-دانش آموز: در این نوع مشاوره، مشاور به بررسی و توضیح نکات زیر می پردازد:

* توضیح بخش های کامل کارنامه و نمره ی تراز به دانش آموز
* آموزش برنامه ریزی برای دانش آموز در طول سال تحصیلی مبتنی بر خصوصیات فردی
* آموزش روش تست زنی، ارائه ی نکات مهم برای مطالعه ی مؤثر و طریقه ی درست مطالعه
* بیان راهکارهای لازم در مورد نقاط ضعف دانش آموزان
* بیان راهکارهای مفید برای امتحان های نیم سال و پایان سال تحصیلی و موفقیت در کنکور
*هدایت دانش آموز جهت استفاده برنامه ی ویژه ی عید نوروز موجود در سایت
* معرفی کتاب های مفید برای کلیه ی دانش آموزان در هر پایه
* ارائه خدمات ویژه به داوطلبان آزمون های تیزهوشان و برنامه ریزی ویژه توسط مشاوران متخصص برای شرکت در آزمون های ورودی مدارس.

- مشاوره با والدین: مشاور با خانواده دانش آموزان تماس می گیرد و والدین را در جریان عملکرد دانش آموز در آزمون قرار می دهد و توصیه های لازم را جهت پیشرفت تحصیلی فرزندشان ارائه می دهد.

 2- مراجعه ی حضوری به مدارس
- فردی: در این نوع مشاوره بنا به در خواست مسؤلان مدارس، دانش آموزان به صورت انفرادی از رهنمودهای مشاور مبتکران در مدرسه بر خوردار می شوند.
- گروهی: در این نوع مشاوره اولیای مدارس با توجه به محدوده زمانی مشخص شده برای مراجعه، موضوعات مشاوره ای را انتخاب می کنند و مشاوران مبتکران در مدرسه حضور می یابند و به صورت گروهی در جلسات مختلف به توضیح مطالب می پردازند.
- تشکیل جلسات تحلیل و عملکرد: مشاوران مبتکران در نیم سال و پایان سال تحصیلی در محل مدرسه حضور می یابند و به ارائه ی تحلیل های آماری و موضوعی بر اساس عملکرد دانش آموزان یک مدرسه به کادر آموزشی مدرسه و تعیین نقاط ضعف و قوت و ارائه ی راهکارهای مناسب جهت افزایش بهره وری سسیستم آموزشی مدرسه
می پردازند.

3- مراجعه حضوری دانش آموز
دانش آموز یا والدین می توانند با تعیین وقت قبلی و یا با تشخیص مشاور در مؤسسه مبتکران حضور یابند و از مشاوره ی مبتکران برای
مواردی چون :
* برنامه ریزی فردی - درسی
* انتخاب رشته ی تحصیلی ( سال اول، دانشگاه سراسری و آزاد، تغییر رشته)
* برگزاری آزمون هوش و بهره هوشی (وکسنر و ریون) خلاقیت، اضطراب،افسردگی و...استفاده نمایند.


4- کارگاه های آموزشی
در این نوع مشاوره، اولیای مدارس با توجه به نیاز دانش آموزان، اولیا و کادر آموزشی و... موضوعات مورد نظر خود را انتخاب کرده و مشاوران درقالب برگزاری کارگاه های آموزشی و همایش هایی (ویژه دانش آموزان، والدین و دبیران) به بررسی این مسائل می‌پردازند.

درضمن اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه می خواهید تلفن 61094202 -021 پاسخگوی شماست.شما اینجا هستید :  * بسته آموزشی * خدمات مشاوره
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian