مشاوره
تاریخ: 1395/01/31 نمایش: 2053 مرتبه تعداد امتیاز: 7   (Article Rating)
چگونه به فرزند خود برای آمادگی در امتحان ها و آزمون ها کمک کنیم؟

چگونه به فرزند خود برای آمادگی در امتحان ها و آزمون ها کمک کنیم؟

 

یکی از ویژگی های خانواده های موفق، تشویق فرزندان به استقبال از کارهای دشوار و چالشی است. آنها نه تنها امتحان را به عنوان چالش و دردسر نمی بینند بلکه به آنها به عنوان فرصتی برای نشان دادن توانایی ها و قابلیت ها نگاه می کنند. با این طرز فکر شرکت در آزمون لذت بخش و همراه با آرامش خواهد بود. به این ترتیب مهم ترین راه آمادگی برای آزمون ها رویارویی معقول و با برنامه به جای برخوردی احساسی است.

چگونه به آزمون و امتحان نگاه کنیم؟

· هیچ آزمونی تصویر کاملی از توانایی ها و استعدادهای فرزند شما به دست نمی دهد. بنابراین موفق نشدن در یک امتحان نشان دهنده بی استعدادی در همه زمینه ها نیست.

· نشان دهید بچه ها را برای خودشان دوست دارید و ضعف درسی یا نمره کم باعث کم شدن علاقه و محبت شما به آنها نمی شود.

· بهترین راه کاهش اضطراب آزمون ، آمادگی است. دانش آموزانی که با برنامه ای حساب شده ، خود را از قبل برای آزمون آماده می کنند، کمتر اضطراب دارند.

· یکی از جنبه های آمادگی برای آزمون ها آشنایی است. دانش آموزانی که با نوع سوال ها ، نحوه پاسخ دادن به آنها ، زمان آزمون و مشخصات دیگر آزمون آشنا هستند ، آرامش بیشتری دارند و بهتر عمل می کنند.

· والدین می توانند با آگاهی از اطلاعات و اخبار آزمون ها که در رسانه های مختلف ارائه می شود، در وی امنیت خاطر ایجاد کنند.

· باید به فرزندتان بیاموزید که فکر کردن به نتیجه ، قبل از شرکت در آزمون کار بی فایده ای است. قبل از آزمون و هنگام شرکت در آزمون تنها وظیفه ما حداکثر تلاش است. نتیجه خود به خود مشخص خواهد شد.

کارهایی که شما می توانید انجام دهید.

· آگاهی از جنبه های مختلف امتحان یکی از ضرورت های آماده شدن در امتحان است. در ابتدای هر سال تحصیلی تاریخ امتحان های مهم را روی تقویمی علامت بزنید و به فرزندتان کمک کنید تا برای آمادگی در آنها برنامه ریزی کنید.


امتیاز بندی
خبرنامه مبتکران
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian