تاریخ: 1398/11/24 نمایش: 4306 مرتبه تعداد امتیاز: 13   (Article Rating)
ده ویژگی برتر دانش آموزان بسیار موفق

ده ویژگی برتر دانش آموزان بسیار موفق

هر انسانی دارای یک "الگوی قهرمان" است که در اعماق ذهن خود با آن زندگی می کند. گاه به آن نزدیک می شود، و گاه کیلومترها از آن فاصله می گیرد.
دانش آموز موفق کسی است که از فرصت هایی که به ظاهر کوچک و کم ارزش هستند استفاده می کند. او می داند که نباید فرصت ها را از دست بدهد و پیش از آن که به کارهای گوناگون اجتماعی مشغول شود باید اندوخته های علمی و فنی خویش را افزایش دهد.
هر انسانی دارای یک "الگوی قهرمان" است که در اعماق ذهن خود با آن زندگی می کند. گاه به آن نزدیک می شود، و گاه کیلومترها از آن فاصله می گیرد. اما چرا اینگونه است؟ چون باید "هزینه  قهرمان شدن" را بپردازد که عبارت است از: پذیرش مسئولیت ها، پرورش قابلیت ها، و آمادگی برای جذب مهارتها.اگر می خواهید که در زندگی دانش آموز موفقی باشید، باید خودتان را همان طور که یک باغ را برای برداشت بهترین محصول پرورش می دهند، پرورش دهید. دانش آموزان موفق در همه جا ویژگی های مشترکی دارند که مسلما تصادفی و یا شانسی نیست.
در اینجا ویژگی های دانش آموزان بسیار موفق را باهم مرور می کنیم. شما چندتا از آنها را دارید؟

1- انگیزه
دانش آموز باید انگیزه ای برای سخت کار کردن داشته باشد تا مطمئن شود که کارها انجام می شود. زمانی که می بینید کارها در حال تکمیل شدن است به خود افتخار خواهید کرد و در صورت لزوم می توانید مسئولیت آن را نیز برعهده بگیرید. اهداف شما محرک شما هستند که باعث می شود تصور برتر و خوب بودن از خود داشته باشید.

2- خوداتکایی
به عنوان دانش آموز موفق باید مسئولیت هایی را برعهده بگیرید و در قبال آنها پاسخگو باشید. همچنین باید قادر باشید تصمیمات سختی بگیرید و آنها را عملی کنید.

3- اراده
دانش آموز موفق قدرت این را دارد که به جای تردید کردن و تعویق انداختن در انجام کارها، به پیشواز آنها برود و آنها را انجام دهد. اگر چیزی را بخواهید آن را بدست خواهید آورد. موفق ترین افراد جهان کسانی هستند که بروی اهداف خود تمرکز کرده اند و مداوم در تلاش بوده اند.

4- صبر
باید همیشه و در همه حال، در شکست و ناکامی صبور باشید. شخصی تلقی کردن شکست ها یک شکست بزرگ است.مثلا در امتحان نمره عالی نیاوردن نشانه شکست نیست و باید تلاش کرد تا آنرا جبران کنید.

5- صداقت
نیاز به گفتن ندارد اما این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که می توانید در خود پرورش دهید. صداقت بهترین سیاست برای هر کاری است که انجام می دهید. یک رنگی و صداقت برای یک دانش آموز شخصیت ایجاد می کند و تعریف می کند که شما چه کسی هستید.

6- ارتباط
با دیگران در ارتباط باشید زیرا شما را به موفقیت ها و دستاوردهای بیشتر و با اهمیت تری می رساند.

7- خوشبینی
موفقیت ها و خوبی های بسیاری در این دنیا برای بدست آوردن وجود دارد و شما می دانید که چه چیزی ارزش مبارزه را دارد. خوشبینی یک استراتژی برای ساختن آینده ای بهتر است، اگر باور نداشته باشید که آینده می تواند بهتر باشد نمی توانید قدم بردارید و مسئولیت ساختن آینده خود را برعهده بگیرید.پس دانش اموز موفق همیشه با امید به فردای بهتر گام برمیدارد تا به موفقیت برسد.

8- اعتماد به نفس
شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید. به همین سادگی. هنگامی که اعتماد تزلزل  ناپذیر و راسخی به خود داشته باشید یک گام به موفقیت نزدیک تر هستید.

9- ارتباطات
شما برای ارتباط و توجه به ارتباط برقرارکنندگان اطراف خود کار می کنید. مهمترین چیز این است که چیزی را که گفته نمی شود، بشنوید. هنگامی که ارتباطات وجود داشته باشد، اعتماد و احترام هم به دنبال آن می آید.

هیچ کس نمی خواهد متوسط باشد. متوسط بودن زمانی اتفاق می افتد که دانش آموزی برنامه ریزی ندارد. اگر می خواهید به موفقیت برسید، صفاتی را که شما به موفقیت خواهد رساند در خود پرورش دهید و برای به کار بردن آنها در هر روز زندگی خود، برنامه ریزی کنید. در عین بزرگی متواضع باشید و شجاع و مصمم، وفادار و بی باک باشید. این چیزی است که شما هستید و همیشه بوده اید.

10- شور و علاقه
اگر می خواهید به موفقیت برسید و اگر می خواهید زندگی کنید شور و شوق است که شما را به آن می رساند. 10 درصد زندگی چیزی است که شما تجربه می کنید و 90 درصد آن چگونگی واکنش شما در مقابل آن است. و نکته پایانی آنکه، برای موفقیت و پیشرفت در مراحل زندگی و تحصیلی و کاری همیشه برنامه ریزی و امید داشته باشید. امیدوارم همواره عالم، عامل عاشق باشید.
منبع: تبیان

امتیاز بندی
اسامی پذیرفته شدگان رشته‌های خاص کنکور اعل... 1399/09/10
اعلام نتایج ارزیابی آموزش مجازی دانشگاه ها... 1399/09/02
مهلت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان بدون آزمون دان... 1399/08/03
منابع کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد 1399/07/30
امشب، آخرین مهلت انتخاب رشته کنکوری ها 1399/07/05
انتخاب رشته آنلاین کنکور سراسری و آزاد 99 1399/06/30
امشب،آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت به... 1399/06/24
امروز آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی... 1399/06/23
امشب آخرین مهلت انتخاب رشته پذیرفته شدگان ... 1399/06/10
امروز آخرین مهلت ویرایش سوابق تحصیلی کنکور... 1399/06/05
ثبت سفارش کتاب های درسی تا ۱۰ شهریور تمدی... 1399/06/02
زمان انتشار کلید سئوالات کنکور اعلام شد 1399/05/30
آغاز رقابت کنکوری‌ها در سایه کرونا 1399/05/29
اعلام نتایج اولیه کنکور در هفته اول مهر ما... 1399/05/27
کنکور در زمان مقرر برگزار می شود 1399/04/31
نادری: احتمال تعویق در برگزاری کنکور سراس... 1399/04/29
آغاز بازآموزی دروسِ سال قبل، از اول شهریور 1399/04/25
زمان برگزاری آزمون‌های ارشد و دکتری تغییر ... 1399/04/23
آخرین وضعیت برگزاری کنکورها از زبان وزیر ... 1399/04/22
بیشتر ...
دریافت لوگوی مبتکران
No articles match criteria.
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian