تاریخ: 1400/04/31 نمایش: 796 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بررسی استفاده از گورخرماهی در صنایع دارویی و بهداشتی

بررسی استفاده از گورخرماهی در صنایع دارویی و بهداشتی


گروهی از متخصصان چینی روز شنبه در پکن گرد هم آمدند تا در مورد کاربردهای فناوری گورخرماهی در بررسی اثربخشی و ایمنی صنایع دارویی و محصولات بهداشتی بحث کنند.

 

به گزارش ایسنا، گورخر ماهی، ماهی گرمسیری با طول حدود ۲.۵ سانتی متر تا ۴ سانتی متر است و به دلیل داشتن نوارهای آبی تیره بر روی بدنش شناخته شده است.
در طول فرایند "رویان‌زایی" گورخرماهی‌های دریایی بسیار شفاف هستند که این امر آنها را برای مشاهده و آزمایش مناسب می‌کند. آنها همچنین با سرعت بسیار زیاد رشد می‌کنند و علاوه بر این نیز تعدادی از ژنوم آنها نیز با انسان مشترک است. همه این ویژگی‌ها آنها را به یک موجود مناسب برای آزمایش تبدیل کرده است.
 از گورخر ماهی به عنوان حیوان آزمایشی برای ارزیابی اثربخشی و ایمنی بسیاری از داروهای طب سنتی چین استفاده شده است و طبق گفته برخی از متخصصان طب سنتی چین، گورخرماهی یک مدل حیوانی خوب برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی و کیفیت و عملکرد و کیفیت محصولات است.
به گفته محققان در مقایسه با پستاندارانی مانند موش و میمون، زمان آزمایش بر روی گورخرماهی کوتاه‌تر است و هزینه کمتری نیز دارد و شرایط مشاهده عملکرد دارو در آن نیز بهتر است و محققان به راحتی می‌توانند اثرات داروها بر اندام های داخلی حیوانات را مشاهده کنند.
با این حال سایر سخنرانان سمینار تأکید کردند که مطالعات بیشتری در این باره لازم است.

منبع:
 ایسنا


امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian