تاریخ: 1400/09/13 نمایش: 4953 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دیدار با شاعر «صد دانه یاقوت» در باغ کتاب

دیدار با شاعر «صد دانه یاقوت» در باغ کتاب

 

تهران (پانا) - مصطفی رحمان‌دوست، شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان در اختتامیۀ سلسله نشست‌های نشر میچکا با مخاطبان خود دیدار خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی نشر میچکا این دیدار از ساعت 17 تا 19 امروز جمعه دوازدهم آذر 1400 در باغ کتاب تهران انجام خواهد شد.
از مصطفی رحمان‌دوست تا کنون بیش از سیصد اثر در قالب شعر و قصه برای کودکان و نوجوانان و همچنین کتاب‌هایی دربارۀ فنون قصه‌گویی و ادبیات کودکان در ایران و جهان منتشر شده ‌است. تیراژ کتاب‌های این شاعر ایرانی به بیش از شش و نیم میلیون نسخه می‌رسد و برخی از آثار او از جمله «قصه دو لاک‌پشت تنها»، «بازی با انگشت‌ها»، «سه قدم دورتر شد از مادر»، «دو تا عروس، دو تا داماد» و … به سیزده زبان ترجمه شده ‌است.
همچنین در این نشست که به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام نشر میچکا نیز پخش خواهد شد، شهرام اقبال‌زاده، نویسنده، مترجم و منتقد ادبیات کودکان و نوجوانان نیز به بیان سخن خواهد پرداخت. اقبال‌زاده فعالیت ادبی خود را با انتشار مقالاتی دربارۀ ادبیات به ویژه ادبیات کودک و نوجوان در مطبوعات آغاز کرد و با عضویت در نهادهای ادبی مانند انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و شورای کتاب کودک گسترش داد. او دو دوره عضو هیئت مدیرۀ انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و دبیر و سخنگوی آن بوده ‌است.
سلسله نشست‌های نشر میچکا به منظور تحلیل، بررسی و واکاوی ابعاد گوناگون ادبیات کودک و نوجوان با حضور کارشناسان، پژوهشگران، نویسندگان و مترجمان این حوزه از ششم تا دوازدهم آذر 1400 در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. این نشست‌های تخصصی با اجرای جعفر توزنده‌جانی و حضور شهرام اقبال‌زاده میزبان اندیشمندانی چون مجید عمیق، فرمهر منجزی، ناهید معتمدی، شهلا انتظاریان، رضوان خرمیان، حمید عبدالهیان، آویسا شرفی، امین حسینی، میترا نوحی، مهرزاد زمردیان، فرزانه رحمانی، مژگان سعیدیان، مهشید مجتهدزاده، گلبرگ باشی و... بوده و با استقبال علاقه‌مندان در محل برگزاری و همچنین فضای مجازی همراه است.

منبع:
 خبرگزاری پانا


امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian