تاریخ: 1400/12/03 نمایش: 2023 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
ضرورت «کشف استعدادها» و «آموزش کارآفرینی» از دوره ابتدایی

ضرورت «کشف استعدادها» و «آموزش کارآفرینی» از دوره ابتدایی


وزیر آموزش و پرورش گفت: برای تحقق اهداف سندتحول بنیادین، ضروری است تا شناسایی و کشف استعدادها و «آموزش کارآفرینی» را از اوان کودکی و دوره آموزش ابتدایی آغاز کنیم.

 

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در نشست با اعضای هیأت امنای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، با اشاره به این که در نظام تعلیم و تربیت کشور برای کودکان و پرورش آن ها زحمات زیادی کشیده شده است؛ ولی علی رغم همه این ها به نتیجه مطلوب نرسیده ایم، اظهار کرد: برای رسیدن به اهداف سندتحول در تعلیم و تربیت کودکان، لازم است «کارآفرینی» را از دوره ابتدایی در مدارس شروع کنیم. در بیشتر کشورهای پیشرفته جهان تلاش می شود تا بچه ها را از کودکی به عنوان «کارآفرین»، تربیت کنند در صورتی که در کشور ما آموزش کارآفرینی را در سال های آخر متوسطه و یا حتی در دانشگاه ها می بینیم.
نوری با اشاره به این که اساسنامه سازمان تعلیم و تربیت کودک باهمت جوانان و تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، تدوین و سازمان تعلیم و تربیت کودک شکل گرفت، افزود: با شکل گیری این سازمان، دوره پیش از دبستان متولی پیدا کرد و در تعلیم و تربیت دوره پیش دبستانی، یکپارچگی صورت گرفت.
وی ادامه داد: سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، برای «سیاستگذاری»، «تنظیم گیری» و «نظارت» بر آموزش کودکان پیش از دبستان شکل گرفته است و امیدوارم با برنامه ریزی های خوبی که از سوی هیأت امنا صورت می گیرد. بتوانیم برای این سازمان به خوبی سیاستگذاری کرده و به نتایج مطلوب در تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی در تعلیم و تربیت کودکان این مرز و بوم برسیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: باید برنامه ریزیها به گونه‌ای انجام شود که در دوران ابتدایی بتوانیم استعدادهای کودکان را کشف کرده و پرورش دهیم. تنها در دوره ابتدایی است که می توانیم در پایه‌ریزی برای اجرای ساحت‌های شش گانه در فرزندانمان، اقدام کنیم.
نوری با اشاره به این که شکوفایی استعداد کودک با تمام تجهیزات، یک موضوع فراسازمانی است، گفت: به شرط این که سیاست ها به خوبی اعمال شود، می‌توان گفت که در همه حوزه‌های فرهنگی، مذهبی، امنیتی و بهداشتی ارزش افزوده در دوران ابتدایی، معادل دو برابر ارزش افزوده در دانشگاه است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی بیان کرد: به کودکان به عنوان معادن طلا و نقره نگاه کنیم و این معدن را به گونه‌ای فرآوری کنیم که ارزش افزوده فرهنگی و اقتصادی مطلوب را از آن دریافت کنیم.

منبع:
 ایسنا


امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian