تاریخ: 1401/04/02 نمایش: 73 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
عظمت دریای خزر از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

عظمت دریای خزر از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی


فضانورد روس ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی اخیرا ویدیویی زیبا از دریای خزر ثبت کرده است.

 

به گزارش ایسنا، "اولگ آرتمیف"(Oleg Artemyev) فضانورد آژانس فضایی "روسکاسموس" روسیه که هم اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارد فیلمی زیبا از فضا که در آن شکوه دریای خزر زیبا نمایان است، ثبت و به اشتراک گذاشت. او با انتشار این ویدیو نوشت: پرواز بر فراز دریای خزر.
سال گذشته(۱۸ مارس ۲۰۲۲) فضاپیمای روسی سایوز که حامل سه فضانورد روس با نام‌های "اولگ آرتمیف"(Oleg Artemyev)، "دنیس ماتویف"(Denis Matveev)  و "سرگئی کورساکوف"(Sergey Korsakov) بود در ساعت ۱۵:۱۲ به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۲:۴۲ به وقت تهران) به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید و به ماژول جدید پریچال متصل شد.
فضاپیمای سایوز از قزاقستان به فضا پرتاب شد و در کمتر از ۳.۵ ساعت به ایستگاه فضایی رسید. دریچه میان فضاپیمای سایوز و ایستگاه فضایی در ساعت ۱۷:۴۸ به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۱:۱۸ بامداد به وقت تهران) باز شد و فضانوردان با همتایان خود ملاقات کردند و به دیگر فضانوردان ساکن این آزمایشگاه مداری پیوستند.
باز شدن دریچه باعث شگفتی شد زیرا آرتمیف، ماتویف و کورساکوف به جای لباس‌های فضایی آبی‌رنگ همیشگی، لباس‌هایی زرد با نوارهای آبی رنگ پوشیده بودند که شبیه به پرچم کشور اوکراین بود.
در جریان پخش زنده آژانس فضایی روسکاسموس روسیه از آرتمیف، فرمانده سایوز در مورد رنگ لباس‌ها سوال شد و طبق توییت "کاتیا پاولوشچنکو"(Katya Pavlushchenko) که فردی علاقه‌مند به اکتشافات فضایی است آرتمیف در پاسخ به این سوال به روسی گفت: پارچه زرد اضافی زیادی در انبار ما وجود دارد.
قرار است این سه فضانورد روس تا ماه سپتامبر در ایستگاه فضایی بمانند.

منبع:
 ایسنا


امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian