تاریخ: 1401/04/06 نمایش: 4962 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
دومین کنفرانس پژوهش‌های نشر برگزار می‌شود

دومین کنفرانس پژوهش‌های نشر برگزار می‌شود


رئیس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی از برگزاری اختتامیه دومین دوره کنفرانس پژوهش‌های نشر در آستانه روز قلم خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، دکتر حامد علی اکبرزاده درباره برگزاری این برنامه گفت: دومین کنفرانس پژوهش‌های نشر، روز دوشنبه، سیزدهم تیر ماه، در تالار استاد ایرج افشار کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. 
رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با بیان اینکه بیش از 40 مقاله علمی در قالب سخنرانی‌ شفاهی و پوستر در این کنفرانس ارائه می‌شود، توضیح داد: در این ‌رویداد علمی و فرهنگی 176 تن از پژوهشگران، صاحب‌نظران و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ ثبت‌نام داشته‌اند که از این ‌میان 53 چکیده مقاله پذیرفته شدند. شرکت و ارائه مقاله در کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر بدون هزینه ثبت نام است. چکیده مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس در پایگاه‌های علمی معتبر نظیر ISC و SID نمایه‌ می‌شود.
علی اکبرزاده گفت: محور اصلی این کنفرانس، آثار پژوهشی مرتبط با حوزه نشر اعم از فرصت‌ها و چالش‌های نشر دانشگاهی، اقتصاد و بازاریابی نشر، سیاست‌گذاری نشر، مخاطب‌شناسی، نیازسنجی و تولید محتوا، مالکیت فکری، حقوق معنوی و اخلاق حرفه‌ای در نشر، فناوری‌های نرم و سخت در چاپ و نشر، نشر الکترونیک و تولید محتوای دیجیتال، ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، کتاب‌داری، علم اطلاعات و دانش‌شناسی است.
به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، رییس این کنفرانس ادامه داد: با توجه به جهت‌گیری‌های فرهنگی این کنفرانس طبق رویه دوره گذشته موضوعی فرهنگی با عنوان «ادبیات معاصر ایران؛ ابعاد فرهنگی» برای بخش ویژه در نظر گرفته شده است که این موضوع محورهای فرهنگ عامه و ادبیات فولکلور، نظریه و روش پژوهش در ادبیات معاصر، جریان‌شناسی شعر معاصر، جریان‌شناسی نثر معاصر، ادبیات پایداری و مقاومت، ابعاد فرهنگی ادبیات کودک و نوجوان، نقد ادبی و روایت‌شناسی، ترجمه و ادبیات معاصر و ترویج زبان و ادب فارسی را در برمی‌گیرد. متن کامل تعدادی از مقالات برگزیده این کنفرانس نیز به زودی در قالب مجلات معتبر منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی علمی و یکی از پیشگامان نشر دانشگاهی اجرای این کنفرانس را از سال گذشته در دستور کار خود قرار داده و امیدواریم نتایج حاصل از این رویداد علمی و فرهنگی در تقویت بخش کتاب و نشر موثر واقع شود.

منبع:
 ایسنا


امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian