تاریخ: 1401/05/12 نمایش: 1304 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی‌ها / استقرار مشاوران در مدارس

آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی‌ها / استقرار مشاوران در مدارس


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور فرم‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم جهت انتخاب رشته پایه دهم گفت: صدور نمون برگ‌ها انجام و تمام شده و مشاوره‌ها در حال آغاز است؛ به این معنا که مشاوران در مدارس مستقر می‌شوند و بچه‌ها را هدایت می‌کنند.

 

اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: قبل از پایان مهلت ثبت‌نام مدارس، هدایت تحصیلی و مشاوره انجام می‌شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره صدور دیرهنگام برگه‌های هدایت تحصیلی و نگرانی نسبت به پایان مهلت ثبت نام گفت: این فرایند همه ساله انجام و قسمت عمده‌ای از ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود. معمولا بخشی از دانش آموزان ما باقی می‌مانند؛ دانش‌آموزانی داریم که نمره‌ قبولی کسب نکرده‌اند و در شهریورماه دوباره امتحان می‌دهند و وضعیت تحصیلی‌شان مشخص شود.
باقرزاده ادامه داد: ضمن آنکه بازماندگان و جاماندگانی هم داریم که تعداد کمی هستند و اینها اجازه دارند که در شهریورماه هدایت تحصیلی شان را انجام و به مدارس مدنظر هدایت شوند.
وی درباره ساماندهی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی و هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌ها گفت: تشویق و ترغیب ما به سمت رشته‌های علوم پایه ریاضی و علوم انسانی و رشته‌های فنی است؛ ولی طبیعتاً تصمیم‌گیری نهایی به وضعیت تحصیلی و مشاوره و همچنین رغبت و توانایی دانش‌آموزان بستگی دارد.

منبع:
 ایسنا


امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian