مشاوره
تاریخ: 1393/07/01 نمایش: 1935 مرتبه تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)
انواع یادگیری _ دنیای تفاوت‌ها

انواع یادگیری _ دنیای تفاوت‌ها

 هر کدام از ما دارای خصوصیات خاص و متفاوتی هستیم. به ندرت پیش می‌آید که دو نفر خصوصیات کاملا مشابهی با هم داشته باشند. این نوع خصوصیات در رفتار، شخصیت، ظاهر و نوع یادگیری افراد کاملا مشهود است.

در فرآیند یادگیری تفاوت‌های زیادی بین افراد وجود دارد. همان طور که در عمل مشخص است همه افراد به یک صورت و با یک تکنیک مطالب را فرا نمی‌گیرند علت این امر وجود سبک‌های مختلف یادگیری و روش‌هایی است که باید در این سبک‌ها به کار گرفته شود تا بهترین بازدهی حاصل شود.

برای بهتر یاد گرفتن لازم است هر کس بداند با کدام یک از سبک‌های یادگیری بهترین بهره‌وری را خواهد داشت. البته این بدان معنی نیست که هر کس فقط با یک سبک می‌تواند فرآیند یادگیری را کامل کند. در اکثر مواقع دیده شده یک دانش‌آموز با دو یا چند سبک خو گرفته و می‌تواند هم زمان با ترکیب چند نوع سبک مطالب را بگیرد.
این روش می‌تواند به سرعت یادگیری کمک کند، یعنی به نوعی دانش‌آموز می‌تواند از تمام حواس و توانایی‌های خود برای یادگیری استفاده کند. در این دوره از مقالات سعی می‌کنیم هر بار به یکی از سبک‌های یادگیری اشاره کنیم و خصوصیات و توانایی‌های فردی را که در این سبک‌ها موفق‌تر هستند، مشخص می‌کنیم. دانش‌آموزان با مطالعه آن‌ها می‌توانند شناخت بهتری نسبت به خود و روش یادگیری‌شان داشته باشند.

این یادداشت در چند شماره ادامه دارد...

 

برچسب ها: یادگیری
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian