اخبار
دوشنبه، 30 خرداد 1401
نظارت سیستمی اولیا بر ثبت نام مدارس در سال جاری

نظارت سیستمی اولیا بر ثبت نام مدارس در سال جاری

 

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و رئیس ستاد ثبت نام مدارس گفت: در ثبت نام امسال، نظارت اولیا به صورت سیستمی و از طریق QR کد اختصاصی هر مدرسه انجام خواهد شد.

 

 

به گزارش ایسنا،  سید مجتبی هاشمی در جلسه ناظرین ستاد مرکزی ثبت نام، ضمن تقدیر و تشکر از حوزه هایی که امر ثبت نام را اولویت کار خود قرار داده اند و در تنظیم بخشنامه ثبت نام مشارکت فعال داشتند اظهار کرد: در خصوص تکریم اولیا و مراجعین و حفظ شأن ایشان باید همه اعضای ستاد ثبت نام طبق شعار دولت مردمی تلاش کنند.
وی همچنین با اظهار اینکه اختیارات کامل قانونی به مدیران کل در نظارت بر امر ثبت نام داده شده است گفت: در ثبت نام باید کل مدارس بازدید و نظارت شوند و حوزه های مرتبط در این خصوص باید تمام توان خود را به کار گیرند تا نظارت بر ثبت نام به صورت تیمی و مشارکت همه جانبه برای تحقق شعار  «ثبت نام مطلوب، نظارت همگانی، نصیب برابر آموزشی»  صورت گیرد.
وی افزود: علاوه بر نظارت کامل مدارس توسط ناظرین ستاد مرکزی ثبت نام و ستاد ثبت نام استان ها و مناطق، امسال نظارت اولیا نیز به صورت سیستمی و از طریق QR کد اختصاصی هر مدرسه انجام خواهد شد؛ لذا نصب آگهی QR کد مدارس بر روی تابلو اعلانات و در معرض دید اولیا ضروری است و یکی از ملاک های ارزیابی مدیران مدارس خواهد بود.
در ادامه سلیمی معاون نظارت اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در خصوص اخذ وجه در ثبت نام مدارس اظهار داشت : در مدارس دولتی اعم از عادی و هیأت امنایی، دریافت هرگونه وجهه به جز بیمه حوادث دانش آموزی و هزینه کتب درسی ممنوع است و جذب مشارکتهای داوطلبانه مردمی پس از شروع سال تحصیلی و با مصوبه انجمن اولیا مربیان مدرسه انجام می شود.
وی افزود: در مدارس غیردولتی نیز شهریه طبق نرخ مصوب شورای نظارت منطقه قابل دریافت است. اخذ کمک سرانه مدارس شاهد و حق‌الثبت مدارس استعدادهای درخشان نیز در هنگام ثبت نام صورت می‌گیرد.
 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  وی ادامه داد:‌ دریافت وجوه فوق برنامه مدارس دولتی و هزنه خدمات دیگر مانند غذا و اردوها و ... در مدارس غیردولتی در هنگام ثبت نام ممنوع است و هزینه سرویس حمل و نقل مدارس با شروع سال تحصیلی دریافت خواهد شد.

منبع: ایسنا